• Pravidelně aktualizujeme ceny klenotů!

Nejlepší modlitební prsten

Oblíbeným náboženským předmětem je modlitební prsten. Jedná se o prsten obvykle ocelový, ale i bronzový či stříbrný nebo zdobený barevným smaltem, na jehož stěnách je vyryta modlitba, nejčastěji Otče náš nebo Ave Maria. Jedná se o esteticky velmi krásné a zvláštní prsteny, které mohou být elegantními a jedinečnými módními doplňky, ale zároveň pro věřící symbolizují stálé a nepřetržité pouto s Bohem, nikdy nevyčerpaný dialog, který je konzumován každý den, v každém malém gestu.
Modlitební prsten provází nositele po celý den a stává se záminkou pro mnoho malých okamžiků vzpomínání, myšlenek adresovaných Ježíši nebo Madoně, šeptaných jako neviditelný přítel, který jde vedle nás, neustále.
Hledáte více modlitebních prstenů? tak vyzkoušejte hledat: modlitební prsten

Často kladené otázky

1️⃣ Co je to modlitební prsten?

Dalším oblíbeným náboženským předmětem je modlitební prsten. Jedná se o prsten, obvykle ocelový, ale i bronzový či stříbrný nebo zdobený barevným smaltem, na jehož stěnách je vyryta modlitba, nejčastěji Otče náš nebo Ave Maria


2️⃣ Jak se používá modlitební prsten?

Nositel umístí prst do otvoru ve středu a položí palec na kříž nahoře. Recitují Otče náš a pak posune palec na první malou kouli. Recitují tolik Zdrávas, kolik si přejí, a po každé modlitbě posouvají jeden korálek.


3️⃣ Na jakém prstu se nosí modlitební prsten?

Nasaďte si prsten růžence na jeden z ukazováčků. Měl by se nosit pouze během modliteb, ne jako šperky.



Informace o modlitebních prstenech

Kromě toho, že jde o prestižní dary, ve smyslu náboženských klenotů a uměleckých předmětů, si modlitební prsteny pořizují i ​​ti, kteří je chtějí používat pro sebe jako nástroje víry a oddanosti. Příjemná rutina, ve které se můžete oddávat, která vám připomene, že ve skutečnosti nikdy nejste sami.

Symbolika prstenu je složitá a má své kořeny ve starověkých tradicích, čerpaných z různých kultur a civilizací. Zdá se, že prsteny byly rozšířeny již od doby bronzové a vždy byly předmětem obzvláště precizního zpracování. Prsten už svou formou volá do nekonečna, do věčnosti, do božství. Nemá začátek ani konec, je to záležitost vyrobená Uroburo. Připomínáme, že Uroburo je starověký symbol, který se vyskytuje v mnoha různých civilizacích a náboženstvích a ve skutečnosti představuje nekonečno v podobě hada kousajícího se do ocasu.

Zároveň prsten vyjadřuje pocit úplnosti a stability. Jeho uzavřená forma naznačuje kontejnment, koncentraci energií v ohraničeném místě, nějak posvátné Modlitební prstensvou vlastní konfigurací. Připomíná posvátné stavby v dobách minulých, kamenné kruhy a tak dále. Z tohoto důvodu v mezopotámských a římských civilizacích symbolizoval autoritu a moc a v tomto smyslu ji nosili nebo používali jako pečeť velvyslanci, králové, senátoři a duchovní vůdci a v tomto smyslu ji používali kněží jako symbol uctívání a jejich bytí s Bohem.

Také v Římě byl zvyk používat prsteny k zásnubám a sňatkům již od starověku. Smysl dán tomuto ornamentálnímu předmětu opět spočíval ve smyslu stability, který vyjadřoval, ale také ve vyjádření věčného spojení, pouta bez začátku, bez konce, neoddělitelnosti. U příležitosti sponsálie, obřadů, které předcházely samotnému svatebnímu obřadu, po sepsání různých dokumentů a právních dohod týkajících se manželů a jejich rodin dal budoucí ženich snoubenci prsten. Nebyl to jen dar, ale symbolický předmět, kterým si ženich nevěstu k sobě připoutal, řetěz, který definoval držení nevěsty jejím manželem. Žena, která nosí prsten, se zavázala, že bude patřit pouze ženichovi a bude mu navždy věrná.anulus pronubus a byl nasazen na předposlední prst levé ruky, anularius , který prý skrýval žílu spojenou přímo se srdcem.

Heraldika také získala symbolický význam prstenu a nabízela jej v různých podobách jako znamení stability, věčné věrnosti a cti.

Symbolická hodnota prstenu ho činila silným, i když byl rozbit. Zlomený prsten předpověděl neštěstí a neštěstí. Když někdo zemřel, bylo zvykem sundat mu prsteny z prstů, aby se snáze odpoutaly od tohoto světa. Papežův rybářský prsten byl po jeho smrti zlomen. Z toho také zaznamenáváme identifikaci mezi prstenem a pozemským životem.

V křesťanském kontextu se prsten používá různými způsoby as různými významy.

Nechybí samozřejmě snubní prsten, který symbolizuje nerozlučné pouto, které manžely spojuje. Stejně jako v římských dobách se nosí na prsteníčku levé ruky, na straně srdce.

Dokonce i některé náboženské osobnosti nosí prsteny jako symbol svého spojení s církví. Máme na mysli biskupy, kteří nosí na pravé ruce biskupský prsten na znamení své věrnosti svým diecézím, opaty, abatyše a tak dále. Některé komunity jeptišek nosí prsten na znamení sňatku s Ježíšem, odkazujíc na tradici svaté Kateřiny Sienské, která v jedné ze svých mystických vizí tvrdila, že potkala Krista, který v doprovodu Panny Marie a zástupu svatých daroval dar viditelného prstenu jen jí, s nímž si ji vzal a zasvětil sobě.

Používání prstenů jako náboženských symbolů zůstává dodnes a v posledních letech prošlo oživením s rozšířením modlitebních prstenů a prstenů růžence .